מבטלים ביטוח בקליק!

*השירות ניתן חינם

ביטול ביטוח דירה הראל

ביטול ביטוח

לביטול ביטוח דירה הראל במספר שלבים פשוטים

לחץ כאן

ביטול ביטוח דירה הראל

החלטתם לבטל את הפוליסה הקיימת בחברת הראל? השאירו לנו את ההתעסקות הבירוקרטית המכבידה, לא משנה באיזו חברת ביטוח אתם כיום – ביטול הפוליסה בחינם דרכנו יקצר לכם תהליכים ויחסוך לכם הרבה זמן.

ביטול ביטוח דירה יכול להיות הליך בירוקרטי מייאש למדי. מי מאיתנו לא מכיר את התרחיש שבו אנחנו מתקשרים לשירות הלקוחות של חברה כלשהי, מבקשים להתנתק או לבטל את השירות, ואז מוצפים בשפע הצעות והבטחות של אנשי מכירות מוכשרים שמטרתם לשמר אותך כלקוח, וגם אם כבר קיבלתם החלטה שאתם שלמים איתה, יכול להיות שזה יבלבל אתכם ולא בהכרח בצדק. וזה כמובן בהנחה שיענו לכם מהר מבלי שתצטרכו להמתין זמן רב על הקו, או שאכן יוציאו לפועל את ביטול הביטוח תוך ימים בודדים מבלי שתצטרכו לרדוף אחריהם.

אם החלטתם על ביטול ביטוח דירה בהראל, מוזמנים לפנות אלינו ונחסוך לכם את ההתעסקות הבירוקרטית.


לתחילת תהליך ביטול הביטוח, לחצו כאן

קצת על הראל

קבוצת הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסים בע"מ עוסקת בביטוח ופיננסים, ומדורגת במקום הראשון במדד המותגים לשנת 2018 של גלובס – בתחום הביטוח והפנסיה.

במסגרת הביטוח החברה פעילה בשלושה תחומים עיקריים:

תחום ביטוחי הבריאות – הכולל ביטוח בריאות, ביטוח סיעוד, ביטוח שיניים וביטוח נסיעות לחו"ל. 

תחום הביטוח הכללי – הכולל ביטוח רכב, ביטוח דירות, ביטוח חבויות, ביטוח משכנתאות וביטוח אשראי.

תחום החיסכון ארוך הטווח – הכולל ביטוח חיים, פנסיה, גמל והשתלמות.

מהו ביטוח דירה?

רכישת דירה היא בין אבני הדרך המשמעותיים במהלך החיים, מעבר להיותה אולי הנכס היקר שבבעלותכם, היא גם בעלת ערך סנטימנטלי, ככזו היא יוצרת עבור רבים תחושת ביטחון, עצמאות או הגשמה עצמית. בין אם אתם משפחה, זוג או בתקופת רווקות, הידיעה שקיימת עבורכם פינה פרטית משלכם היא אולי עולם ומלואו. 

אך כמו כל יעד אחר שהגעתם אליו, שלב התחזוקה של הנכס והשמירה על שוויו חשוב לא פחות מהרכישה עצמה. חלק מעניין התחזוקה הוא גם לקיחה בחשבון של סיכונים ונזקים שונים שעלולים לקרות לנכס או לתכולה שבו. לשם כך נועד ביטוח דירה, המעניק החזר כספי על נזקים לדירה או לתכולתה. הביטוח מיועד לרוב לבעלי דירות אך הרחבות מסוימות בו מתאימות ומומלצות גם לשוכרי דירות. 

לצד החשיבות שבביטוח דירה ראוי לבחון היטב את הביטוחים השונים שמציעות חברות הביטוח, לא למהר לבחור באפשרות הראשונה שנקרית בדרככם, ולבחור את ההצעה האופטימלית למצבכם והמותאמת ביותר לצרכיכם. לפעמים לאחר התייעצות עם סוכן או ביצוע סקר שוק עצמאי תחליטו לבטל את הפוליסה שברשותכם ולבחור באפשרות מתאימה ושקולה יותר. 

סוגי ביטוח דירה

 

ביטוח דירה מתחלק לשני תתי-סעיפים אותם ניתן לרכוש בנפרד או במשולב: ביטוח תכולה וביטוח מבנה.

תנאיה הבסיסיים של פוליסת הביטוח מפוקחים על-פי חוק, וכל חברות הביטוח מחוייבות בתנאי ובכיסויי בסיס מסוימים, מהם הן לא רשאיות לגרוע. אך כל חברה בוחרת אילו הרחבות וכיסויים נוספים היא מציעה למבוטחיה. הרחבה חשובה ומעט מבלבלת שכדאי להכיר היא ביטוח אחריות כלפי צד ג', עליה יפורט בהמשך. 

השוני בין החברות מתבטא בעלויות, בסוגי ההרחבות הנוספות שהן מציעות, בסעיפי ההחרגות (המקרים היוצאים מן הכלל בגינם לא ישולם למבוטח פיצוי), בגובה ההשתתפות העצמית של המבוטח, וברמת השירותיות של החברה. בנוסף לפני שאתם בוחרים בחברה כזו או אחרת כדאי לבדוק האם אתם זכאים להנחה כלשהי, דוגמת בפוליסת הביטוח עבור המשכנתא. 

ביטוח מבנה ועלויות

ביטוח מבנה מתייחס לרכיבי הבית הקבועים ונועד לפצות את בעל הנכס בגין נזקים כבדים למבנה הדירה שברשותו. הנוסח האחיד והמפוקח של ביטוח מבנה מגן מפני נזקים שנגרמו לדירה עקב: מזג אוויר, גניבה או שוד (ניתן להחליט לוותר על הכיסוי), פעולות זדון, התפוצצות, פגיעה מכלי טיס או כלי רכב, שיטפון או הצפה חיצוניים, רעידת אדמה (ניתן להחליט לוותר על הכיסוי).  

עלות פוליסת מבנה משתנה בהתאם לפרמטרים מרכזיים הקשורים בנתוני הדירה: קומה, גיל המבנה, בית פרטי או דירה בבניין (ביטוח בית פרטי כמובן יקר יותר).

ביטוח תכולה ועלויות

"תכולה" בהגדרה היא כלל החפצים הנמצאים בדירה ושייכים למבוטח או נמצאים בחזקתו או באחריותו. הביטוח יופעל כאשר הנזק לתכולה נגרם מאחד הגורמים והנזקים שתוארו לעיל – כגון מזג אוויר ופעולות זדון (או כתוצאה מאחד הגורמים המצויים בהרחבות שרכש המבוטח). הפוליסה המפוקחת קובעת את גובה הפיצוי המירבי לפריטים מסוימים. 

ומה הביטוח לרוב לא מכסה? חברות ביטוח מציעות אמנם הרחבה המציעה פיצוי על חפצים יקרי ערך שלא נמצאים בדירה, אך באופן בסיסי הביטוח אינו מכסה ספרים, מסמכים שונים, ניירות ערך מסחריים ואגרות חוב שנמצאים בבית (בכספת, במגירה וכו'), אופניים שנמצאים מחוץ לבית וכלי נשק. למעשה ביטוח תכולה מתייחס בעיקרו לחפצים שניתן להעריך את שוויים, דוגמת תכשיטים, מכשירי חשמל וריהוט. הערכת שווי הרכוש בדירה נעשית ע"י שמאי שנשלח מטעם חברת הביטוח, ולאחר מכן מנוסחת הצעת מחיר בהתאם. בנוסף לבחינת שווי הרכוש, גם בהקשר של ביטוח תכולה עלות הפוליסה משתנה לפי פרמטרים הקשורים בנתוני הדירה: קומה, גיל המבנה, בית פרטי או דירה בבניין, וגם בהתאם לסביבת המגורים (ביטוח על דירה באזור מרובה מקרי פשיעה יהיה גבוה יותר). 

על מנת לבדוק אם הביטוח רצוי עבורכם חשבו האם העלות החודשית שתשלמו על הביטוח כדאית לעומת הסכום שתקבלו בחזרה בקרות המקרה שעבורו רכשתם את הביטוח, האם אמנם בדירתכם יש חפצים יקרי ערך ששווים את העלות החודשית המתחדשת, בהתחשב גם בגובה ההשתתפות העצמית בה תישאו. 

ביטוח צד ג' 

ביטוח צד ג' מיועד להגנה מתביעות עקב נזקים שנגרמו מתוך רשלנות לצד שלישי וקשורות בישירין או בעקיפין לדירה שבבעלות המבוטח. בדומה למקרה של ביטוח רכב, מדובר בפגיעה של מי שאינו צד בהסכם הביטוח. 

דוגמאות למקרים בהם ביטוח צד ג' יכול להגן על המבוטח:

  • נזקי שריפה, הנגרמת עקב רשלנות המבוטח בשימוש בכיריים.

  • חשמלאי או איש מקצוע אחר שנחבל בזמן עבודת תיקונים בבית המבוטח, ונגרם לו נזק לגופו או לפרנסתו. 

  • אדנית שנתלתה בחלון ע"י המבוטח נופלת על רכב חונה בזמן סערה, וגורמת לו לנזק.

  • נזק הנגרם לאדם שהחליק במדרגות ביתו של המבוטח או כתוצאה מהחלקה במקלחת.

  • רטיבות בקירות השכן כתוצאה מנזילה בביתו של המבוטח.

עלות ביטוח צד ג' אינה גבוהה באופן יחסי, וניתן להוסיף אותו ככיסוי, אך גם במקרה הזה יש לבחון את ההצעות השונות של חברות הביטוח. 

ביטוח צד ג' לשוכרי דירות

אם אתם שוכרים דירה לא תזדקקו ככל הנראה לביטוח מבנה של הדירה שכן הביטוח באחריות המשכיר. במידה ובדירה השכורה יש תכולה יקרת ערך כמו ריהוט שלכם או מכשירים אלקטרוניים רבים, אזי תוכלו בהתאם לשיקולכם לרכוש ביטוח תכולה. לגבי ביטוח צד ג' – ייתכן שתרצו לרכוש אותו כשוכרים, העניין תלוי בנסיבות (אם למשל מדובר בדירה בה מתנהל עסק, שמכיל די הרבה אנשים בשגרה, ייתכן שהסיכון גבוה יותר ותרצו לרכוש את הביטוח) ובשיקול הדעת שלכם.

על פי חוק שכירות הוגנת מיולי 2017, בעל הנכס, ולא השוכר, הוא שמחויב לבטח על חשבונו את הדירה בביטוח צד ג', אך ישנם משכירים שדורשים את הביטוח כתנאי בחוזה השכירות. השאלה מי (שוכר או משכיר) הוא זה שצריך לשאת בעלות המלאה של הביטוח נתונה למשא ומתן ביניהם. אך שימו לב כי גם אם בעל הדירה שלכם הוא זה שרכש את הביטוח, אתם לא בהכרח מכוסים ולמעשה אף חשופים לתביעה מטעמו. עשויים להיווצר מצבים בהם נגרם נזק כלשהו לאדם או רכוש בדירה ששכרתם, ובמידה והנזק נגרם כתוצאה מטעות או מחדל שלכם חברת הביטוח של בעל הנכס תהיה רשאית לתבוע אתכם על הנזק. 

מצב זה נקרא שיבוב (מצב ביטוחי בו חברת הביטוח תובעת בעצמה, בשם המבוטח אצלה, את מי שגרם לשיטתה לנזק).

הפתרון עבורכם כשוכרים יכול להיות או שתירשמו גם אתם כבעלי הפוליסה של ביטוח המבנה, בנוסף לבעלי הדירה, או שתדאגו שבעל הדירה יכניס סעיף של אי-שיבוב לחוזה על מנת להגן על עצמכם מתביעות הביטוח. אם בעל הדירה אותה אתם שוכרים החליט שלא לעשות ביטוח צד ג' תוכלו לעשות זאת בעצמכם, בעלות של עד 100 שקלים לחודש. אם בחרתם בביטוח תכולה בידקו תחילה אם תוכלו להוסיף את ביטוח צד ג' כהרחבה, לעיתים ללא תוספת תשלום. 

ביטוח דירה לעומת ביטוח משכנתא

רבים נוטים להתבלבל בין שלושה סוגי ביטוח שונים: ביטוח משכנתא, ביטוח מבנה למשכנתא וביטוח דירה (תכולה ומבנה). ביטוחי משכנתא הם ביטוחי חובה למבקשי משכנתא ונועדו להגן על נותן המשכנתא (הבנק או חברת הביטוח), ובעצם גם על נוטל המשכנתא ומשפחתו, שכן בעת הצורך הביטוח יכסה את יתרת ההלוואה ויעביר אותה לנותן המשכנתא.  

לעומת זאת ביטוח דירה, על שני חלקיו, מפצה את בעל הנכס, המבוטח. יש לשים לב להבדל ולהיערך לסוגי הביטוחים השונים לקראת רכישת הדירה ובבואכם לחיות בה או להשכיר אותה. 

 

ביטוח דירה בחברת הראל

להלן פירוט תמציתי של פוליסות הביטוח שמציעה החברה: 
אדירה זהב – ביטוח כל הסיכונים לדירה – ניתן לבחור בפוליסת מבנה בלבד או בפוליסה המשלבת תכולה עם מבנה. הפוליסה מכסה גם נזקי צנרת, ומיועדת לבעלי דירות בבתים משותפים, לבעלי בתים פרטיים ולשוכרי דירות או בתים פרטיים. ניתן לרכוש גם הרחבות לביטוח כגון: ביטוח נזקי טרור, ביטוח חבות מעבידים – (למקרי נזק גופני או מחלה שאירעו לעובדי משק ביתו של המבוטח בזמן שהועסקו על ידו ובהם הוא מחויב לשלם פיצוי), ביטוח אחריות צד ג', כיסוי לחלק מדברי הערך הנמצאים בכספת בבנק.

  • אדירה כסף – ביטוח דירה ותכולתה – גמישות בהתאמת הכיסוי הביטוחי, המבוטח יכול לבחור ולהרכיב את הפוליסה מחלקי הביטוח שהוא מעוניין בהם (מבנה/תכולה/נזקי טרור/אחריות כלפי עובדי משק הבית/צד ג'). ניתן לבחור בפוליסת מבנה בלבד או בשילוב פוליסת תכולה. מיועדת לבעלי דירות בבתים משותפים, לבעלי בתים פרטיים ולשוכרי דירות או בתים פרטיים. למעוניינים ניתן גם להוסיף הרחבות ביטוחיות כגון ביטוח לנזקים כתוצאה מאיטום לקוי בחדר הרחצה ובמטבח, ביטוח שבר שמשות, משטחי שיש ומתקנים סניטריים, כיסוי עבור דברי ערך שנמצאים מחוץ לדירה. 

  • אדירה ארד – ביטוח דירה ותכולתה – ביטוח מבנה ו/או תכולה, מאפשרת גמישות בבחירת אחד או יותר מהכיסויים כשהבחירה היא מבין מבנה ותכולה, וביטוח צד ג' יכול להתווסף לאחד מהם או לשניהם. מיועדת לבעלי דירות בבתים משותפים, לבעלי בתים פרטיים ולשוכרי דירות או בתים פרטיים.  

  • עד הגג – ביטוח בית משותף – מיועדת לוועדי בתים או לנציגות בית משותף המשמש למגורים. מאפשרת לבטח את החלקים המשותפים של מבנה הבית המשותף המשמש למגורים בלבד, כגון: חדר מדרגות, מעליות, חדרי הסקה, שערים ואת החלקים המשותפים של תכולת הבית המשותף. ניתן להוסיף לפוליסה הרחבות כגון: ביטוח מקיף לדירות בבית המשותף – בעקבות ההרחבה הפיצוי ישולם ישירות לבעל הדירה ולא בתיווך ועד הבית, ביטוח צד ג', ביטוח חבות מעסיקים, ביטוח מתקן לייצור חשמל מאנרגיית השמש, ביטוח אחריות מעסיקים לעובדי הגינון והניקיון.

 

מסלולי הביטוח הדומים, ריבוי ההרחבות, וההיצע הגדול של חברות הביטוח מקשה על בחירה של רבים בביטוח הנכון והמדויק עבורם. לאחר שלקחתם בחשבון את ההבדלים בין ענפי ביטוח הדירה, בידקו מהי האפשרות המותאמת ביותר למצבכם. שימו לב שהצורך עשוי להשתנות בשלבים שונים בחיים, ולכן הגיוני שתרצו לשנות בהתאם את סוג הביטוח ואולי את חברת הביטוח שלכם (שווי תכולת הדירה שלכם למשל, עשוי להשתנות בתקופות שונות בחייכם, ולא בהכרח יצריך מכם רכישה של ביטוח תכולה, מגורים באיזור מרובה פשיעות יהיה פקטור משמעותי בהחלטה לבטח). 

אל תהססו לשוב ולוודא מה בדיוק ניתן לכם. האם אתם מודעים למה שאתם משלמים עליו? האם ישנה אלטרנטיבה חכמה יותר מבחינת תנאים ועלויות? אל תקלו ראש בהחלטה בנושא – שבמקרה הצורך עשויה להיות מכרעת או לחלופין ייתכן שגובה מכם כיום עלות לא הכרחית, לכם או לשאר בני המשפחה.

דילוג לתוכן