מבטלים ביטוח בקליק!

*השירות ניתן חינם

ביטול ביטוח חיים ביטוח ישיר

ביטול ביטוח

לביטול פוליסת ביטוח חיים בביטוח ישיר, במספר שלבים פשוטים

לחץ כאן

ביטול פוליסת ביטוח חיים בביטוח ישיר

ביטול ביטוח חיים בביטוח ישיר

החלטתם לבטל את הפוליסה הקיימת בחברת ביטוח ישיר? השאירו לנו את ההתעסקות הבירוקרטית המכבידה, לא משנה באיזו חברת ביטוח אתם כיום – ביטול הפוליסה בחינם דרכנו יקצר לכם תהליכים ויחסוך לכם הרבה זמן.

ביטול ביטוח חיים יכול להיות הליך בירוקרטי מייאש למדי. מי מאיתנו לא מכיר את התרחיש שבו אנחנו מתקשרים לשירות הלקוחות של חברה כלשהי, מבקשים להתנתק או לבטל את השירות, ואז מוצפים בשפע הצעות והבטחות של אנשי מכירות מוכשרים שמטרתם לשמר אותך כלקוח, וגם אם כבר קיבלתם החלטה שאתם שלמים איתה, יכול להיות שזה יבלבל אתכם ולא בהכרח בצדק. וזה כמובן בהנחה שיענו לכם מהר מבלי שתצטרכו להמתין זמן רב על הקו, או שאכן יוציאו לפועל את ביטול הביטוח תוך ימים בודדים מבלי שתצטרכו לרדוף אחריהם.

אם החלטתם לבטל ביטוח חיים בביטוח ישיר, מוזמנים לפנות אלינו ונחסוך לכם את ההתעסקות הבירוקרטית. 


לתחילת תהליך ביטול הביטוח, לחצו כאן

קצת על ביטוח ישיר

ביטוח ישיר היא חברת ביטוח מבית IDI המשווקת מוצריה בצורה ישירה, ללא סוכני ביטוח. על-פי שיטת התפעול של החברה מתקיים קשר ישיר בינה לבין הלקוח, הן בשלב מכירת הביטוח והן בשלב מימושו (שלב תביעת הלקוח את הביטוח), וזאת בניגוד לשיטות ביטוח אחרות ומסורתיות בהן התיווך נעשה בעזרת סוכן. 

החברה מציעה תוכניות חיסכון וביטוחים במגוון תחומים: ביטוח רכב, דירה, משכנתא, חיים, נסיעות, בריאות, ביטוח עסק ועוד. 

מהו ביטוח חיים – "ריסק"

ביטוח חיים נועד להבטיח שבמקרה של מוות, ילדיך או אהוביך הנסמכים כיום על ההכנסה שלך יוכלו לשמור על רמת החיים בה הם חיים כיום בעזרת הפיצוי שיקבלו. ביטוח ריסק (Risk) הוא שם לסוגים שונים של ביטוח חיים המבטיחים יציבות כלכלית לקרובי המבוטח במקרה מוות, ומעניק כיסוי כספי לסיכונים שונים. סכום ביטוח החיים תלוי במספר בני המשפחה, משך הזמן שתכנן המבוטח לפרנס אותם, הסכום החודשי שהוא רוצה להבטיח להם ומקורות הכנסה והתחייבויות כלכליות נוספות שיש למבוטח ולמשפחתו.

כלומר העלות החודשית וגובה הפיצוי הם לבחירת המבוטח, לכן יש לשים לב שגובה הפיצוי מותאם לרמת הרווחה הכלכלית של המשפחה הקרובה או המוטבים. תשלום חודשי נמוך מדי עשוי להיות חסר תועלת ממשית, בהינתן שמדובר במשפחה שהייתה עד כה תלויה בנפטר כמפרנס יחיד או כמפרנס שני. תשלום חודשי גבוה מדי עשוי גם הוא להיות שגוי, מכיוון שזו הוצאה נוספת שעלולה להכביד על כלכלת המשפחה, ולא בהכרח מסיבה מוצדקת.

ביטוח חיים בחברת ביטוח ישיר

תמצית המסלולים העיקריים:

  • ביטוח למקרה מוות – ניתן לבחור במסלול עם עלות משתנה בכל שנה או במסלול בו העלות משתנה אחת ל-5 שנים, ומתעדכן בהתאם לגיל המבוטח. את הביטוח ניתן לרכוש בין גיל 24 לגיל 64, והפוליסה תקפה עד גיל 75. במקרה של מחלה חשוכת מרפא ניתן להקדים את התשלום. דמי הביטוח נקבעים על-פי נתוני הבריאות ואורח החיים של המבוטח ועל-פי סכום הביטוח שנבחר על-ידו. 

ניתן להוסיף לביטוח גם כיסוי נכות מתאונה המקנה פיצוי חד-פעמי במקרה שנקבעו למבוטח שיעורי נכות לצמיתות עקב התאונה. הפיצוי לא מתקזז עם פיצוים אחרים ונותן מענה להתמודדות עם אופי החיים החדש לאחר התאונה, כגון התאמת הרכב והדירה, רכישת אביזרים רפואיים לנכה וכו'. 

  • ביטוח חיים למשכנתא – ביטוח הכרחי על-פי חוק ללוקחי משכנתא, המיועד למצב בו לווה נפטר ולכן אין באפשרותו לפרוע את ההלוואה, ועל מנת ששארית המשכנתא לא תיפול על יורשיו. עלות הביטוח נקבעת על-פי נתוני המבוטח ועל-פי נתוני ההלוואה בבנק: סכום התשלום, יתרת ההלוואה, ריבית וכו'. ניתן לרכוש את הפוליסה עד גיל 64 והיא תקפה עד גיל 75. 

  • ביטוח למקרה מוות מתאונה – דמי הביטוח קבועים במשך כל תקופת הביטוח. כאשר מגיע המבוטח לגיל 65 סכום הביטוח קטן בחצי, בעוד דמי הביטוח נותרים ללא שינוי. ניתן לרכוש את הביטוח בין גיל 18 לגיל 64, והוא תקף עד גיל 75. 

שימו לב כי הביטוח דומה לביטוח למקרה מוות, אך מכסה רק מוות מתאונה ולא מוות מסיבות אחרות. תאונה מוגדרת באתר החברה כ"כאירוע מקרי בלתי צפוי שנגרם על ידי גורם חיצוני אלים שכתוצאה ממנו נגרמה חבלה או פגיעה גופנית". לכן קחו בחשבון את כלל הנתונים ובידקו איזה מהביטוחים יהיה חסכוני ונכון יותר עבורכם. 

כדאיות ועלויות

מכיוון שמדובר בעלויות ביטוח שלרוב אינן מחליפות עלויות של ביטוחים אחרים אלא מתווספות אליהן, כדאי לשקול בכל מקרה לגופו האם בהתאם לגיל, לאורח החיים, למבנה המשפחתי ולתקציב נכון לך לרכוש כיום את פוליסת ביטוח החיים. אם אתה אדם צעיר, רווק ללא ילדים, וכיום לא אחראי על כלכלת משפחה, ייתכן שכספי הפיצוי במקרה של פטירה לא יועילו בהרבה למוטבים שיקבלו את הכסף, שכן ככל הנראה תשקיע ברמה החודשית סכום נמוך שלא יספיק להם לפרנסה ולמחייה. כלומר תשלום חודשי מתחדש שמכסה רק את המינימום הנדרש בעלות הביטוח הוא אולי הוצאה מיותרת שלא תשנה הרבה במקרה שאמנם יעלה הצורך. זו הוצאה שעלולה להיות בזבוז של כסף שיכול היה להיצבר בקרנות חיסכון או גמל- חיסכון שישמש אותך בצרכיך השונים בעתיד ובמקרה פטירה ישמש את יורשיך כסכום צבור. החלפת ביטוח החיים בקופת חיסכון עשויה להיות פתרון אפשרי גם במקרה שמדובר במשפחה, כמובן שיש לקחת בחשבון את מירב התנאים והאלטרנטיבות ולבחור בהתאם. 

אם אתם הורים מבוגרים שהגיעו לגיל הפנסיה, וילדיכם כבר עומדים ברשות עצמם מבחינה כלכלית, ייתכן שההוצאה על ביטוח חיים אינה אופטימלית. סביר שהוצאה מושכלת יותר תהיה שוב חיסכון, כזה שיעניק לכם אורח חיים מיטבי, ושישמש אתכם במידת הצורך לרכישת תרופות וטיפולים שונים. 

למי הביטוח מומלץ 

כשמדובר בהורים צעירים שמרחיבים כרגע את המשפחה, ועל כל אחד מבני הזוג מוטלת האחריות לפרנסת בני הבית, ביטוח חיים עשוי להסתבר כהוצאה הכרחית, כזו שבשעת האובדן תמעיט מהנטל הכלכלי הכבד ותאפשר רמת חיים נאותה שאינה נמוכה באופן קיצוני מרמת החיים הנוכחית. גם כאן יש לשקול את האפשרויות, ולהתאים את ההחלטה למצב החשבון של המשפחה ושל כל אחד מבני הזוג בנפרד. 

יש לשים לב שבקשה למשכנתא למשל מותנית מבחינת הבנק בכך שכל אחד מבני הזוג מבוטח בריסק, כך שבמקרה אסון לא יווצר מצב שלא ניתן להחזיר את ההלוואה.  

לא ניתן לקבוע באופן גורף מהן העלויות החודשיות הנכונות לכל אדם להוצאה (אם בכלל) על ביטוח חיים, וכאמור את ההחלטה יש לקבל באופן פרטני, מומלץ שההחלטה תתקבל בעזרת סוכן ביטוח אך בכל מקרה היא צריכה להיות בהתאם לאוסף הנסיבות שבחיי המבוטח, בהתאם לאורח החיים והבריאות, ובהתאם למצב חשבון הבנק.  

המלצה מכלילה ואידיאלית לגבי זוג נשוי היא שכל מבוטח ייקח את הכנסתו הנוכחית, יפחית את סכום הקצבה הצפוי לאלמן/אלמנה מהביטוח הלאומי (משתנה בהתאם לגיל ולמספר הילדים) – וכך יגיע לסכום שצריך לבטח, כזה שיאפשר למשפחה לחיות באותה איכות חיים. במקרה כזה מדובר אכן בעלות חודשית ניכרת שמצריכה תכנון מקדים ותקציב מאפשר. לאחר שהילדים עברו את גיל 18 ניתן להוריד את גובה ההפקדה החודשית לביטוח. 

קבלת החלטה 

ריבוי המסלולים עלול לבלבל ומצריך בחינה מדוקדקת של כלל ההצעות המפתות והמשכנעות.

החלטה שקולה בנושא היא כזו שנלקחת כל שנה מחדש ולא מתבצעת פעם אחת בחיים. תנועת החיים הדינמית עשויה להביא אתכם לתובנות חדשות ובהתאם גם להיערכות פיננסית משתנה. יש לבדוק מחדש את הנושא לכל הפחות לקראת אירועים מחוללים בחייכם דוגמת נישואין, גירושין, קניית בית, לידה, אימוץ וכדומה. לא מדובר רק בבזבוז של מאות שקלים שיוצאים מכיסכם בכל חודש מבלי שהדבר נדרש, אלא גם באלטרנטיבות מוצלחות וחכמות יותר החומקות מעיניכם מעצם התשלום העיקש לאותה חברה ובאותו מסלול כל פעם מחדש. 

מהי אלטרנטיבה טובה יותר? אולי החלטה להגדיל את קופות החיסכון, הגמל או הפנסיה תוך וויתור על ביטוח ריסק, או לחלופין בחירת מסלול אחר או סוג ביטוח אחר שיחליף את הביטוח הקיים, ולבסוף אולי יהיה נכון עבורכם לעבור לחברת ביטוח אחרת או לפחות להקדים ולאסוף את כלל העובדות לידיכם עד שתקבלו את ההחלטה מחדש, שלא באופן נמהר.

מערכת

לקבלת מידע נוסף, עזרה או כל שאלה אחרת. מלאו פרטים בטופס

דילוג לתוכן