מבטלים ביטוח בקליק!

*השירות ניתן חינם

ביטול ביטוח חיים מגדל

ביטול ביטוח

לביטול ביטוח חיים במגדל, במספר שלבים פשוטים

לחץ כאן

ביטול ביטוח חיים במגדל

החלטתם לבטל את הפוליסה הקיימת בחברת מגדל? השאירו לנו את ההתעסקות הבירוקרטית המכבידה, לא משנה באיזו חברת ביטוח אתם כיום – ביטול הפוליסה בחינם דרכנו יקצר לכם תהליכים ויחסוך לכם הרבה זמן.

ביטול ביטוח חיים יכול להיות הליך בירוקרטי מייאש למדי. מי מאיתנו לא מכיר את התרחיש שבו אנחנו מתקשרים לשירות הלקוחות של חברה כלשהי, מבקשים להתנתק או לבטל את השירות, ואז מוצפים בשפע הצעות והבטחות של אנשי מכירות מוכשרים שמטרתם לשמר אותך כלקוח, וגם אם כבר קיבלתם החלטה שאתם שלמים איתה, יכול להיות שזה יבלבל אתכם ולא בהכרח בצדק. וזה כמובן בהנחה שיענו לכם מהר מבלי שתצטרכו להמתין זמן רב על הקו, או שאכן יוציאו לפועל את ביטול הביטוח תוך ימים בודדים מבלי שתצטרכו לרדוף אחריהם.

אם החלטתם לבצע ביטול ביטוח חיים במגדל, מוזמנים לפנות אלינו ונחסוך לכם את ההתעסקות הבירוקרטית. 


לתחילת תהליך ביטול הביטוח, לחצו כאן

קצת על מגדל

קבוצת מגדל הינה חברת ביטוח ופיננסים אשר פעילותה הביטוחית מתבצעת באמצעות מגדל ביטוח, המאפשרת ללקוחות להבטיח למשפחותיהם בסיס כלכלי יציב במקרה של אובדן הכנסה או מוות חלילה. עוד מציעה החברה פתרונות ביטוחיים המסייעים ללקוחות להתכונן פיננסית לקראת הגיל השלישי ההולך ומתארך.

מהו ביטוח חיים – "ריסק"

ביטוח חיים נועד להבטיח שבמקרה של מוות, ילדיך או אהוביך הנסמכים כיום על ההכנסה שלך יוכלו לשמור על רמת החיים בה הם חיים כיום בעזרת הפיצוי שיקבלו. ביטוח ריסק (Risk) הוא שם לסוגים שונים של ביטוח חיים המבטיחים יציבות כלכלית לקרובי המבוטח במקרה מוות, ומעניק כיסוי כספי לסיכונים שונים. סכום ביטוח החיים תלוי במספר בני המשפחה, משך הזמן שתכנן המבוטח לפרנס אותם, הסכום החודשי שהוא רוצה להבטיח לכם ומקורות הכנסה והתחייבויות כלכליות נוספות שיש למבוטח ולמשפחתו.

כלומר העלות החודשית וגובה הפיצוי הם לבחירת המבוטח, לכן יש לשים לב שגובה הפיצוי מותאם לרמת הרווחה הכלכלית של המשפחה הקרובה או המוטבים. תשלום חודשי נמוך מדי עשוי להיות חסר תועלת ממשית, בהינתן שמדובר במשפחה שהייתה עד כה תלויה בנפטר כמפרנס יחיד או כמפרנס שני. תשלום חודשי גבוה מדי עשוי גם הוא להיות שגוי, מכיוון שזו הוצאה נוספת שעלולה להכביד על כלכלת המשפחה, ולא בהכרח מסיבה מוצדקת.

ביטוח חיים בחברת מגדל

מגדל מציעה פוליסות ריסק אשר מטרתן לבסס כלכלית ולספק הכנסה חודשית למשפחת המבוטח במקרי אובדן הכנסה או פטירה. להלן תמצית המסלולים העיקריים: 

  • ביטוח למקרה מוות – המוטבים מקבלים פיצוי כספי חודשי כתלות במספר המוטבים, משך זמן הפיצוי והסכום החודשי שהמבוטח בחר להבטיח למוטביו, התחייבויות כספיות ומקורות הכנסה נוספים.

  • ביטוח למקרה נכות מתאונה – במקרה של תאונה הגורמת לנכות קבועה ולפיכך להוצאות כספיות גבוהות, וכן למגבלה גופנית שפוגעת ביכולת לעבוד ולהתפרנס, מקבל המבוטח פיצוי כספי חד פעמי. במידה והנכות היא קבועה וחלקית, יקבל המבוטח פיצוי בגובה החלק היחסי מסכום הפיצוי שנרכש בתוכנית.

  • ביטוח למקרה אובדן כושר עבודה – פיצוי כספי הניתן למבוטח במקרה של אובדן כושר עבודה חלקי או מלא, באופן זמני או קבוע, שאינו מאפשר לו לעסוק במקצוע ההולם את הכשרתו וניסיונו.

  • מגדל הכנסה למשפחה – הכנסה חודשית המובטחת לבני המשפחה במקרה שבו פטירת המבוטח עלולה להשאירם ללא מקור הכנסה. בתכנית ביטוח זו אין מרכיב חיסכון. כל מוטב מקבל את הסכום החודשי בהתאם לרכישת המבוטח עבור מוטב זה, ממועד פטירתו ועד לתום התקופה שקבע המבוטח עבור מוטב זה.

  • ביטוח חיים למשכנתא – במקרה של פטירת לווה המשכנתא, מובטח החזר יתרת ההלוואה לבנק. ביטוח חיים למשכנתא הוא חלק אינטגרלי מהמשכנתא עצמה, כשתפקידו הגנה על הלווים ועל הבנק במידה שנפטר אחד הלווים. במקרה שכזה, סכום ההלוואה שטרם נפרע משולם לבנק מטעם הביטוח, במקום שבני משפחת הנפטר ייאלצו להמשיך לשלם את המשכנתא מכיסם.

כדאיות ועלויות

מכיוון שמדובר בעלויות ביטוח שלרוב אינן מחליפות עלויות של ביטוחים אחרים אלא  מתווספות אליהן, כדאי לשקול בכל מקרה לגופו האם בהתאם לגיל, לאורח החיים, למבנה המשפחתי ולתקציב נכון לך לרכוש כיום את פוליסת ביטוח החיים. אם אתה אדם צעיר, רווק ללא ילדים, וכיום לא אחראי על כלכלת משפחה, ייתכן שכספי הפיצוי במקרה של פטירה לא יועילו בהרבה למוטבים שיקבלו את הכסף, שכן ככל הנראה תשקיע ברמה החודשית סכום נמוך שלא יספיק להם לפרנסה ולמחייה. כלומר תשלום חודשי מתחדש שמכסה רק את המינימום הנדרש בעלות הביטוח הוא אולי הוצאה מיותרת שלא תשנה הרבה במקרה שאמנם יעלה הצורך. זו הוצאה שעלולה להיות בזבוז של כסף שיכול היה להיצבר בקרנות חיסכון או גמל- חיסכון שישמש אותך בצרכיך השונים בעתיד ובמקרה פטירה ישמש את יורשיך כסכום צבור. החלפת ביטוח החיים בקופת חיסכון עשויה להיות פתרון אפשרי גם במקרה שמדובר במשפחה, כמובן שיש לקחת בחשבון את מירב התנאים והאלטרנטיבות ולבחור בהתאם. 

אם אתם הורים מבוגרים שהגיעו לגיל הפנסיה, וילדיכם כבר עומדים ברשות עצמם מבחינה כלכלית, ייתכן שההוצאה על ביטוח חיים אינה אופטימלית. סביר שהוצאה מושכלת יותר תהיה שוב חיסכון, כזה שיעניק לכם אורח חיים מיטבי, ושישמש אתכם במידת הצורך לרכישת תרופות וטיפולים שונים. 

למי הביטוח מומלץ 

כשמדובר בהורים צעירים שמרחיבים כרגע את המשפחה, ועל כל אחד מבני הזוג מוטלת האחריות לפרנסת בני הבית, ביטוח חיים עשוי להסתבר כהוצאה הכרחית, כזו שבשעת האובדן תמעיט מהנטל הכלכלי הכבד ותאפשר רמת חיים נאותה שאינה נמוכה באופן קיצוני מרמת החיים הנוכחית. גם כאן יש לשקול את האפשרויות, ולהתאים את ההחלטה למצב החשבון של המשפחה ושל כל אחד מבני הזוג בנפרד. 

יש לשים לב שבקשה למשכנתא למשל מותנית מבחינת הבנק בכך שכל אחד מבני הזוג מבוטח בריסק, כך שבמקרה אסון לא יווצר מצב שלא ניתן להחזיר את ההלוואה.  

לא ניתן לקבוע באופן גורף מהן העלויות החודשיות הנכונות לכל אדם להוצאה (אם בכלל) על ביטוח חיים, וכאמור את ההחלטה יש לקבל באופן פרטני, מומלץ שההחלטה תתקבל בעזרת סוכן ביטוח אך בכל מקרה היא צריכה להיות בהתאם לאוסף הנסיבות שבחיי המבוטח, בהתאם לאורח החיים והבריאות, ובהתאם למצב חשבון הבנק.  

המלצה מכלילה ואידיאלית לגבי זוג נשוי היא שכל מבוטח ייקח את הכנסתו הנוכחית, יפחית את סכום הקצבה הצפוי לאלמן/אלמנה מהביטוח הלאומי (משתנה בהתאם לגיל ולמספר הילדים) – וכך יגיע לסכום שצריך לבטח, כזה שיאפשר למשפחה לחיות באותה איכות חיים. במקרה כזה מדובר אכן בעלות חודשית ניכרת שמצריכה תכנון מקדים ותקציב מאפשר. לאחר שהילדים עברו את גיל 18 ניתן להוריד את גובה ההפקדה החודשית לביטוח. 

קבלת החלטה 

ריבוי המסלולים עלול לבלבל ומצריך בחינה מדוקדקת של כלל ההצעות המפתות והמשכנעות.

החלטה שקולה בנושא היא כזו שנלקחת כל שנה מחדש ולא מתבצעת פעם אחת בחיים. תנועת החיים הדינמית עשויה להביא אתכם לתובנות חדשות ובהתאם גם להיערכות פיננסית משתנה. יש לבדוק מחדש את הנושא לכל הפחות לקראת אירועים מחוללים בחייכם דוגמת נישואין, גירושין, קניית בית, לידה, אימוץ וכדומה. לא מדובר רק בבזבוז של מאות שקלים שיוצאים מכיסכם בכל חודש מבלי שהדבר נדרש, אלא גם באלטרנטיבות מוצלחות וחכמות יותר החומקות מעיניכם מעצם התשלום העיקש לאותה חברה ובאותו מסלול כל פעם מחדש. 

מהי אלטרנטיבה טובה יותר? אולי החלטה להגדיל את קופות החיסכון, הגמל או הפנסיה תוך וויתור על ביטוח ריסק, או לחלופין בחירת מסלול אחר או סוג ביטוח אחר שיחליף את הביטוח הקיים, ולבסוף אולי יהיה נכון עבורכם לעבור לחברת ביטוח אחרת או לפחות להקדים ולאסוף את כלל העובדות לידיכם עד שתקבלו את ההחלטה מחדש, שלא באופן נמהר. 

מערכת

לקבלת מידע נוסף, עזרה או כל שאלה אחרת. מלאו פרטים בטופס

דילוג לתוכן