מבטלים ביטוח בקליק!

*השירות ניתן חינם

ביטול ביטוח רכב בהראל

ביטול ביטוח

לביטול ביטוח רכב בהראל, במספר שלבים פשוטים

לחץ כאן

ביטול ביטוח רכב הראל

החלטתם לבטל את הפוליסה הקיימת בחברת הראל? השאירו לנו את ההתעסקות הבירוקרטית המכבידה, לא משנה באיזו חברת ביטוח אתם כיום – ביטול הפוליסה בחינם דרכנו יקצר לכם תהליכים ויחסוך לכם הרבה זמן.

ביטול ביטוח רכב יכול להיות הליך בירוקרטי מייאש למדי. מי מאיתנו לא מכיר את התרחיש שבו אנחנו מתקשרים לשירות הלקוחות של חברה כלשהי, מבקשים להתנתק או לבטל את השירות, ואז מוצפים בשפע הצעות והבטחות של אנשי מכירות מוכשרים שמטרתם לשמר אותך כלקוח, וגם אם כבר קיבלתם החלטה שאתם שלמים איתה, יכול להיות שזה יבלבל אתכם ולא בהכרח בצדק. וזה כמובן בהנחה שיענו לכם מהר מבלי שתצטרכו להמתין זמן רב על הקו, או שאכן יוציאו לפועל את ביטול הביטוח תוך ימים בודדים מבלי שתצטרכו לרדוף אחריהם.

אם החלטתם לבטל ביטוח רכב בהראל, מוזמנים לפנות אלינו ונחסוך לכם את ההתעסקות הבירוקרטית.

לתחילת תהליך ביטול הביטוח, לחצו כאן

קצת על הראל

הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסים בע"מ היא קבוצה העוסקת בביטוח ופיננסים, אשר נמצאת במקום הראשון בתחום הביטוח והפנסיה במדד המותגים של גלובס לשנת 2018.

במסגרת הביטוח החברה פעילה בשלושה תחומים עיקריים:

תחום ביטוחי הבריאות – הכולל ביטוח בריאות, ביטוח סיעוד, ביטוח שיניים וביטוח נסיעות לחו"ל. 

תחום הביטוח הכללי – הכולל ביטוח רכב, ביטוח דירות, ביטוח חבויות, ביטוח משכנתאות וביטוח אשראי.

תחום החיסכון ארוך הטווח – הכולל ביטוח חיים, פנסיה, גמל והשתלמות.

 

מה כולל ביטוח רכב?

התנהלות חכמה על הכביש קשורה בשקט נפשי. בין היתר זו גם הידיעה שבשעת תקרית קשה יש מי שיישא איתכם בעול כלל ההוצאות הכבדות, בין אם מדובר בנזק גופני, או בנזק רכוש – שלכם או של צד ג'. בישראל קיימים שלושה סוגי ביטוח בסיסיים: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. למרות שלא מומלץ להסתפק רק בביטוח חובה, ההכרח היחיד מבחינת החוק הוא על ביטוח זה. נהיגה ללא ביטוח חובה בתוקף מהווה עבירה פלילית ועשויה להביא לעונש כבד כגון קנס כספי או שלילת רישיון.

ביטוח חובה

ביטוח חובה נועד לכסות נזקי גוף בלבד שנגרמו עקב פגיעה מכלי רכב. מטרתו להגן על הנוהג ברכב, על  הנוסעים ועל הולכי רגל במידה ונפגעו בתאונה. הוא אינו מכסה נזק שנגרם לרכב או לרכוש של צד שלישי. 

אין צורך להוכיח אשמה בתאונה במקרה של תביעה עקב נזקי גוף מכלי רכב, כל הנפגעים המעורבים זכאים לפיצויים. הביטוח יכסה אתכם גם אם תיפצעו למשל בעת יציאה מהרכב.

חברת הביטוח המבטחת משלמת פיצויים במקרה כזה, ואם הרכב אינו מבוטח (או שמדובר בתאונת פגע וברח ולא ידוע מיהו הרכב הפוגע), ניתן להגיש תביעה לחברה הממשלתית "קרנית", אשר מאגדת בתוכה בשותפות את כל חברות הביטוח.

ביטוח מקיף

הסוג השני של הביטוח הוא ביטוח מקיף – ביטוח רשות שניתן לרכישה לצד ביטוח החובה, המתייחס לכלי הרכב עצמו, ונועד להעניק פיצוי כספי במקרים של פגיעה משמעותית ברכב, וזה עלול להיות עקב תאונת דרכים, אסון טבע או אפילו מעשה זדון. הביטוח מפצה את המבוטח על נזקי רכוש של הרכב שלו ושל צד ג', שנגרמו מתאונה, גניבה, שריפה או סיבות אחרות. הביטוח המקיף מיועד לכסות את עלויות תיקון הנזקים, או את שווי הרכב במקרה של טוטאל לוס (אובדן הרכב באופן מלא בשל תאונה או גניבה, או נזק שנגרם לו באחוזים מסוימים משוויו).

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג’ משלים את התמונה הביטוחית עבור הרכב. ביטוח זה נכנס לתמונה בעת פגיעות בצד שלישי, ומגן למעשה על הנהג המבוטח מפני תביעות עתידיות שיוגשו כנגדו.

הביטוח מכסה נזקים שנגרמו לרכוש (רכב, עמוד, גדר ועוד) של אחר באמצעות רכבכם, שיכולים להגיע לשווי של עד מאות אלפי שקלים, וניתן גם להגדיל את הפרמיה ולהוסיף כיסוי עבור מקרה גניבה. הפוליסה אמורה לכלול גם את ההוצאות המשפטיות של ביטוח הצד השלישי, כפי שמצוין בגבולות האחריות של חברת הביטוח. כל חברת ביטוח קובעת את דמי ההשתתפות העצמית של המבוטח בעת תביעה – אשר ניתנים לביטול באמצעות תשלום פרמיה נוספת.

ניתן למצוא את שלוש הפוליסות הללו במגוון וריאציות אצל חברות הביטוח השונות, המשתנות מבחינת עלויות, תנאים, סייגים, ומבחינת מידת ההשתתפות העצמית. המחירים הגבוהים (והמשתנים) והעובדה שמדובר בתחרות עזה בשוק הביטוחים מחייבים אתכם, בעלי הרכב, לשוב ולבדוק את האפשרויות העומדות בפניכם, במיוחד במציאות בה הישראלי הבוגר הממוצע שורף מאות שעות בשנה על נהיגה ברכבו.

ביטוח רכב בחברת הראל

להלן פירוט מתומצת של ארבעה מסלולים שמציעה חברת הראל בתחום ביטוחי הרכב:

 • ביטוח חובה. כאמור זו פוליסה אשר החוק מחייב את בעלי הרכבים לרכוש, ומכסה נזקי גוף לכל מי שנפגע כתוצאה מתאונת דרכים בה היה מעורב הרכב (הנהג, נוסעים נוספים והולכי רגל).

 • ביטוח מקיף לרכב פרטי ומסחרי עד 3.5 טון – תוכלו לרכוש פוליסת ביטוח מקיף המשלבת גם את ביטוח צד ג'. הפוליסה כוללת כיסוי של כל נזק/אובדן (גם גניבה) שייגרם לרכב המבוטח, וכן וכיסוי נזק שיגרום הרכב לרכוש של צד שלישי.

בנוסף, פוליסת הביטוח מכסה גם הוצאות משפט של המבוטח, הוצאות העברת הרכב למקום הקרוב ביותר לצורך תיקון, הוצאות הגעת צד ג' ליעדו אחרי התאונה, ועוד.

קיימת אפשרות לרכישת פוליסה מצומצמת יותר, הכוללת רק ביטוח אחריות חוקית כלפי צד ג' בשל נזקי שייגרמו לרכושו.

ניתן להוסיף לפוליסה הרחבות נוספות כגון נזקים בשל רעידת אדמה, ביטוח לשירותי דרך וגרירה, שירות אספקת דלק ועוד.

 • ביטוח צד ג' לרכב – ביטוח המכסה אך ורק נזקים שייגרמו על ידי הרכב המבוטח לרכושו של צד ג'.  הביטוח אינו תקף אם הוכח שהפגיעה בוצעה בכוונת זדון. הפוליסה מכסה בין היתר מצב של אובדן רווחים בעת השבתת הרכב במידה ומדובר ברכב מסחרי שמשמש לעסק של הצד השלישי. 

 • Upgrade מקיף לרכב: פוליסת ביטוח מקיף לרכב פרטי/מסחרי עד 3.5 טון, הכוללת כיסויים והרחבות בהתאמה גמישה לצרכי המבוטח. הכיסויים כוללים בין היתר: שירותי דרך וגרירה, רכב חלופי, ביטוח בגין רעידת אדמה, ביטוח שמשות, הגנה משפטית ועוד. במסלול זה קיימות הנחות לאוכלוסיות מסוימות אשר מוגדרות בסיכון נמוך יותר, כמו רכבים שנוסעים מעט קילומטרים בשנה, או אמהות.

הוזלת עלויות ביטוחי הרכב

בדומה לחברות נוספות, החברה מציעה מלכתחילה הטבות לקבוצות או למגזרים מסוימים באוכלוסייה, בין אם מתוך הנחה שמדובר בקבוצות שנמצאות מבחינה סטטיסטית בסיכון נמוך יותר מהשאר (נשים נוטות להיות פחות מעורבות בתאונות דרכים מגברים למשל), בין אם במטרה להקל על מי שמתקשה לעמוד בעלויות הגבוהות, או נטו כאמצעי שיווקי כזה או אחר .

למרות זאת, גם אם אתם כבר זוכים להטבה או הקלה מסיבה כלשהי, וגם אם לא – קרוב לוודאי שההוצאות הכספיות שלכם על הרכב (אחד או יותר במקרה של משפחה) הן בין ההוצאות המשמעותיות ביותר ברמה החודשית והשנתית. לכן אל תתפשרו על סכום גבוה מדי שיורד מכרטיס האשראי או כהוראת קבע ומתחדש כל שנה אוטומטית. החזירו לידיכם את הבחירה על ידי בדיקה מחדש של כל העובדות, התנאים והאפשרויות העשויות להוריד משמעותית מגובה העלויות. 

התחילו את סקר השוק שלכם עם מספר נקודות למחשבה: 

שוני בתעריפי הביטוח מאדם לאדם

 • ביטוח חובה: המחירים נמצאים בפיקוח המדינה, זאת בניגוד לשאר ביטוחי הרכב. מחיר המקסימום של הביטוח הינו קבוע, אך עדיין יכול להיות הבדל במחיר בין חברות הביטוח השונות, משום שחברות הביטוח חופשיות לקבוע מחירים משתנים מתחת לסכום זה. לכן גם ברכישת ביטוח חובה מומלץ לבצע השוואת מחירים בין חברות הביטוח בטרם מחליטים היכן לרכוש את ביטוח החובה. 

 • ביטוח מקיף:

חישוב הפרמיה הבסיסית מתבצע לפי נוסחה של אחוז משווי הרכב (לרוב בהתאם למחירון כלי רכב של לוי יצחק), והמשמעות היא שעל רכב יקר יותר תשלמו פרמיה גבוהה יותר.

נתונים נוספים המשפיעים על גובה הפרמיה:

 • אם סוג הרכב שלכם הוא כזה שנגנב בתדירות גבוהה יחסית – תשלמו יותר על הביטוח. 

 • מקום המגורים (למשל – האם מדובר בבית צמוד קרקע או בבניין משותף) עשוי להשפיע על הסיכוי של הרכב להיגנב ולכן בעל השלכות על תמחור הפרמיה. 

 • במידה ותבעתם ב-3 השנים האחרונות את חברת הביטוח שלכם, תיאלצו לשלם משמעותית יותר על פרמיית הביטוח, לכן כדאי שתחשבו פעמיים אם אתם רוצים לתבוע את חברת הביטוח שלכם. לפעמים כשמדובר בנזקים של כמה אלפי שקלים בודדים ולאחר שמחשבים את ההשתתפות העצמית, מתגלה שעדיף לשאת בעול התיקונים מבלי לערב את הביטוח.  

 • הקבוצת שנמצאת בסיכון הגבוה ביותר לתאונה הינה נהגים צעירים. ברכישת ביטוח מקיף כאשר הנהג הצעיר ביותר טרם הגיע לגיל 24, הפרמיה עלולה להיות כפולה בהשוואה לנהג מבוגר, ואף גבוהה יותר אם מדובר בנהג חדש. "נהג חדש" מוגדר ככזה אם טרם חלפו שנתיים מרגע קבלת רישיון הנהיגה, בלי קשר לגילו בפועל. חובה ליידע את חברת הביטוח באופן מיידי במידה ונהג חדש צפוי לנהוג ברכב, מה שיוביל להגדלה משמעותית של פרמיית הביטוח ושל דמי ההשתתפות העצמית בעת תאונה.

 • מספר הנוהגים ברכב: ביטוח מקיף שמאפשר לכולם לנהוג ברכב הוא יקר יותר מאשר ביטוח המוגבל לשני נהגים קבועים בלבד. 

 • מין הנהג: בחברות ביטוח מסוימות נשים עשויות לשלם פחות מאשר הגברים, זאת בשל הבדלים סטטיסטיים מהותיים בין מעורבותן של נשים בתאונות דרכים קטלניות לבין מעורבותם של גברים.

 • ניתן להוזיל את הפרמיה באמצעות התקנת מערכות בטיחות והתרעה ברכב מסוג מוביל איי, אייוואקס ודומיהן.

 • עבר ביטוחי וקיומו של עבר פלילי של הנהג עלולים להשפיע על גובה הפוליסה.


כיצד ניתן לחסוך מאות שקלים בביטוח הרכב?

 • ניתן להוזיל את דמי ההשתתפות העצמית על ידי הסכמה לתקן את הרכב במוסכי הסדר של החברה, עימם חברת הביטוח עובדת בהסדר קבוע (חשוב לוודא תחילה שמדובר במוסכים איכותיים).  

 • ניתן להוזיל את הביטוחים לנהגים חדשים ונהגים צעירים בעזרת ביטוח לפי שימוש – קילומטראז'. עלות הביטוח תיקבע בהתאם לנהג הוותיק, אך כשנהג צעיר או חדש ינהג ברכב הוא יצטרך לעדכן את תחילת וסיום הנסיעה באמצעות פיצ'ר שקיים ברכב או דרך אפליקציות ייעודיות, ואז הביטוח יחול עליו. 

 • ביטוח חלקי – למשל: ביטוח החל בסופי שבוע בלבד, שמתאים למי שאינו נוהג ברכב במהלך השבוע, כמו חיילים.

 • ניתן לקבוע שהביטוח יחול רק על נהג אחד או שניים, מה שמוזיל משמעותית את הביטוח המקיף. אם בכל זאת תעדיפו לאפשר לכולם לנהוג, כדאי לבדוק מהו הגיל של הנהג הכי צעיר שצפוי לנהוג ברכב, ולקבוע את הביטוח בהתאם לכך, זה יתרום להוזלת הפרמיה.

 • בדקו פוליסות מיוחדות: הנחות ביטוחי רכב לסטודנטים, לעובדי מדינה, הנחה למורים החברים בהסתדרות המורים, מסלול מוזל לנהגים ותיקים, מסלול לנהגים זהירים, מסלולי ביטוח מוזלים לנשים ועוד.

 • בביטוח המקיף חלה דרישת חובה למיגון הרכב, אך ניתן להוסיף מיגון מעבר לנדרש ואז לבקש הנחה על הפרמיה (וגם להוריד את הסיכוי לגניבה). 

 • אם הרכב ישן ושוויו בשוק נמוך, מיותר לבטחו בביטוח מקיף שהינו לעיתים יקר יותר משווי הרכב. במצב כזה עדיף להסתפק בביטוח צד ג' בלבד. 

 • ניתן לחסוך באמצעות ביטוח מודולרי, כלומר להוסיף ספציפית רק את הכיסויים שאתם צריכים.

 • אם אתם זקוקים לביטוח עבור יותר מרכב אחד, הדגישו זאת ובקשו הנחה. 

לסיום, אל תחכו לרגע האחרון, התחילו לבדוק את האפשרויות ולהשוות ביטוחי רכב כבר כחודש או שלושה שבועות לפני תום שנת המחויבות לביטוח. בידקו מהן ההרחבות, הכיסויים והאפשרויות האופטימליות שאתם זקוקים להם, ודרך איזו חברת ביטוח תקבלו את הטוב ביותר. אל תהססו לנהל משא ומתן על המחיר ואף מומלץ  שתתייעצו עם סוכן ביטוח. בחירה בביטוח רכב המותאם לצרכיכם עשויה בעת הצורך להיות בעלת השפעה ניכרת, ולהשקיט כמה חרדות בעודכם עושים דרככם בכבישים במשך זמן לא מבוטל מיומכם.

מערכת

לקבלת מידע נוסף, עזרה או כל שאלה אחרת. מלאו פרטים בטופס

דילוג לתוכן