מבטלים ביטוח בקליק!

*השירות ניתן חינם

ביטול פוליסת סיעוד מנורה מבטחים

ביטול ביטוח

לביטול ביטוח סיעודי במנורה מבטחים, במספר שלבים פשוטים

לחץ כאן

ביטול פוליסת סיעוד במנורה מבטחים

החלטתם לבטל את הפוליסה הקיימת בחברת מנורה מבטחים? השאירו לנו את ההתעסקות הבירוקרטית המכבידה, לא משנה באיזו חברת ביטוח אתם כיום – ביטול הפוליסה בחינם דרכנו יקצר לכם תהליכים ויחסוך לכם הרבה זמן.

ביטול ביטוח סיעודי יכול להיות הליך בירוקרטי מייאש למדי. מי מאיתנו לא מכיר את התרחיש שבו אנחנו מתקשרים לשירות הלקוחות של חברה כלשהי, מבקשים להתנתק או לבטל את השירות, ואז מוצפים בשפע הצעות והבטחות של אנשי מכירות מוכשרים שמטרתם לשמר אותך כלקוח, וגם אם כבר קיבלתם החלטה שאתם שלמים איתה, יכול להיות שזה יבלבל אתכם ולא בהכרח בצדק. וזה כמובן בהנחה שיענו לכם מהר מבלי שתצטרכו להמתין זמן רב על הקו, או שאכן יוציאו לפועל את ביטול הביטוח תוך ימים בודדים מבלי שתצטרכו לרדוף אחריהם.

אם החלטתם לבטל ביטוח סיעודי במנורה מבטחים, מוזמנים לפנות אלינו ונחסוך לכם את ההתעסקות הבירוקרטית. 


לתחילת תהליך ביטול הביטוח, לחצו כאן

קצת על מנורה מבטחים

קבוצת מנורה מבטחים היא חברת ביטוח ופיננסים ישראלית המנהלת קשרים עסקיים עם סוכני ביטוח שממוקמים ברחבי הארץ ומספקים שירותים ללקוחות החברה. 

במסגרת הביטוח החברה פעילה בשלושה תחומים עיקריים:

תחום ביטוחי הבריאות – הכולל ביטוח בריאות, ביטוח סיעוד, ביטוח שיניים וביטוח נסיעות לחו"ל. 

תחום הביטוח הכללי – הכולל ביטוח רכב, ביטוח דירות, ביטוח חבויות, ביטוח משכנתאות וביטוח אשראי.

תחום החיסכון ארוך הטווח – הכולל ביטוח חיים, פנסיה, גמל והשתלמות.

מהו מצב סיעודי?

אדם סיעודי הוא מי שאינו יכול לבצע בעצמו חלק מפעולות היום-יום עקב מחלה, תאונה, או תשישות נפש (=מחלה המתאפיינת בבעיות זיכרון או בהפרעות בתחומי המוח, דוגמת אלצהיימר), ועל כן נזקק לעזרה ולהשגחה באמצעות אשפוז במוסד רפואי או באמצעות עזרה פרטית בביתו. בין אם מדובר במוסד רפואי או בשירותי סיעוד של מטפלים בבית – בכל מקרה מדובר בהוצאות כספיות ניכרות מידי חודש, אשר אינן כלולות בסל שירותי הבריאות הציבורי. לכן, חשוב להבטיח שאם אתם או מישהו מיקיריכם נקלעים למצב בו לא תוכלו לתפקד, עדיין תוכלו לעמוד בנטל הנפשי, הפיזי והכלכלי. 

כדי להגדיר מצב סיעודי נעזרים במבחן ה-ADL – Activities of Daily Living (פעילויות יומיומיות). המבחן הוא למעשה כלי להערכת מצבו התפקודי של הנבדק לפי המסוגלות שלו לבצע 6 פעילויות יומיומיות בסיסיות: קימה ושכיבה, ניידות (ללא סיוע חיצוני), רחצה, לבוש, אכילה ושתיה, שליטה על הסוגרים. 

פרמטר נוסף שנבדק הינו התלות של המטופל בהשגחה של 24 שעות, ההשגחה נועדה לשמירה על בטחונו או בטחון הסובבים אותו. בכל אחד ממדדים אלה יקבל הנבדק ניקוד בהתאם לדרגת תלותו בזולת.

ביטוח סיעודי במנורה

אדם שלא יוכל לבצע לפחות 3 מתוך 6 מהפעולות הנ"ל ו/או אדם שמצב הבריאות והתפקוד שלו ירודים עקב תשישות נפש, יוגדר על-פי החברה כסיעודי ויוכל לטעון לקבלת שירותי הביטוח והפיצויים.

תכנית הביטוח הסיעודי של מנורה מעניקה למבוטח רווחה כלכלית גם במצב סיעודי. מדובר בגמלה חודשית המאפשרת להמשיך לחיות בכבוד ולממן את עלויותן הגבוהות של טיפול סיעודי בישראל.

תקופת הביטוח היא לכל החיים, כאשר גיל הכניסה לביטוח הוא 3-70.

מבנה הפרמיה:

 • הפרמיה נקבעת בהתאם לגיל ולמין המבוטח במועד רכישת הפוליסה והיא נשארת קבועה לאורך כל חיי תכנית הביטוח.

 • סכום ביטוח מקסימלי – עד 20,000 ₪ כאשר משך תקופת קבלת התגמולים היא 3/5 שנים, ועד 15,000 ₪ כאשר התגמולים הם לאורך כל החיים.

 • סכום ביטוח מינימלי – המבוטח הראשי במשפחה מחויב לרכוש סכום ביטוח מינימאלי של 2,500 ₪ לחודש. כל כיסוי סיעודי נוסף וכל מבוטח נוסף – ללא מגבלת סכום.

התכנית מעניקה למבוטח: 

 • כיסוי מיידי במצב סיעודי ללא תקופת אכשרה.

 • כיסוי מלא במקרה של תאונת עבודה ובמקרה של תאונת דרכים.

 • משך קבלת הפיצוי הוא לבחירת המבוטח: 3 שנים, 5 שנים או לכל החיים.

 • משך תקופת ההמתנה לקבלת הפיצוי, לבחירת המבוטח: 90/60/30 יום, 36 או 60 חודשים.

 • בעת הזכאות לפיצוי, במצב סיעודי – המבוטח לא יישלם את הפרמיה.

 • אין קיזוז מתגמולים אחרים.

 • במנורה קיימות אפשרויות לפוליסות ביטוח קבוצתיות.

התאמת הביטוח הסיעודי

כיצד תבחרו את המסלול הנכון ביותר שישמור עליכם או על קרוביכם בעת הצורך? האם כדאי לרכוש ביטוח סיעודי גם לאדם בריא בגיל צעיר, כשלא נראית באופק סיבה להזדקק לו – שכן מצב סיעודי עשוי גם להגביל אדם צעיר באופן פתאומי. איך תדעו אם הביטוח שברשותכם הוא אכן המיטבי? 

השאלות מסתבכות עוד יותר כשלוקחים בחשבון את השפע המבלבל של סוגי הביטוח ושל חברות הביטוח הקיימות בשוק בתחום הסיעודי (וגם בתחום הבריאות שכן השירותים השונים לעיתים רבות זהים או חופפים). המחשבה המרתיעה על הרגע בו אורח החיים עלול להשתנות באופן חד ולהביא עימו התמודדות בריאותית וכלכלית קשה ולא מוכרת עשויה להביא לקבלת החלטות נמהרת, ואף שגויה. לכן מומלץ להתייחס לדילמה המשמעותית הזו טרם יעלה הצורך הבהול להשתמש בכספי ביטוח. 

האם אתם בטוחים כמה אתם משלמים, על מה אתם משלמים, ועד כמה באמת תהיו מכוסים בשעת משבר? 

אם לא תוכלו לענות על שאלות אלו באופן נחרץ, משמעות הדבר שתצטרכו לשקול מחדש את הסוגיה. כדאי לערוך סקר שוק מספק, להבין מהן ההצעות השונות, ובעיקר להיעזר בסוכן ביטוח, ורק אז לרכוש את הביטוח שנכון לגילכם, למצבכם הרפואי, לאורח חייכם ולתקציב שתבחרו. 

אז איך מחליטים?

להלן מידע שיעזור לכם להתמצא קצת יותר בתחום ולקבל החלטה לשביעות רצונכם:

עלויות חולה סיעודי

רוב המקרים הסיעודיים מתרחשים בגיל השלישי. למבוטח בן 60 יש סיכוי של 1% להפוך לסיעודי במהלך 5 השנים הבאות. לעומת זאת, למבוטח בן 80 יש סיכוי של 20% להפוך לסיעודי במהלך חמש השנים הבאות. כרבע מהחולים הסיעודיים מאושפזים במוסד סיעודי, והשאר שוהים בבית, כאשר השוני משפיע על עלות הטיפול.

משך הזמן בו אדם נמצא במצב סיעודי תלוי בגורמים שונים, כגון תוחלת החיים, התקדמות הרפואה, מצב בריאותו ועוד. אדם בן 80 שהופך סיעודי, צפוי להישאר כך במשך 3.5 שנים בממוצע. עם העלייה בתוחלת החיים והתקדמות הטכנולוגיה הרפואית כך גם מתארכת תקופה זו.

העלויות החודשיות לסיוע יומיומי כאשר המטופל הסיעודי שוהה בביתו הן עצומות ויכולות להגיע גם ל-10,000 ש"ח, ואף עולות במידה ונדרשת השגחה סביב השעון, בעיקר בשל עלות המטפל הצמוד. לכך מצטרפות עלויות נוספות כגון תרופות והוצאות מחיה של המטפל. באשפוז פרטי במוסד סיעודי העלויות גבוהות אף יותר ויכולות להגיע גם ל-20,000 ש"ח.

אם כן מדובר בעלויות לגמרי לא מבוטלות, שמגיעות בפועל לסכומים גבוהים עוד יותר בשעת מצוקה.  

סוגי פוליסות ביטוח סיעודי

האפשרויות העומדות בפני המבוטח מתחלקות לשני סוגים עיקריים של פוליסות ביטוח:

 1. פוליסות פרטיות – הנרכשות על-ידי אנשים פרטיים דרך סוכני הביטוח האישיים שלהם. מנורה היא כאמור דוגמא לחברת ביטוח פרטי. יש יתרון לרכישת ביטוח סיעודי פרטי גם עבור ילדים (אפשרי מגיל 3), משום שהפרמיה נמוכה ותישאר נמוכה כל החיים, וכן כשיגדל יוכל לבחור לבטל את הפנסיה, ומכיוון שהיא נצברת היא עדיין תעמוד לזכותו במידת הצורך.

 2. ביטוח סיעודי קבוצתי אחיד של קופות החולים – בפוליסות הקבוצתיות המוצעות לחברי קופות החולים, הפרמיה משתנה ומתייקרת עם הגיל. ואמנם הפרמיה (דמי הביטוח) נמוכה בהרבה מהביטוח הפרטי אך לעומת הביטוח הפרטי:

 • אין למבוטח כמעט אפשרות להתאים את הפוליסה לצרכיו הייחודיים. 

 • אין צבירת זכויות, אם אדם הפסיק לשלם בשלב כלשהו את הפרמיה, הוא לא יהיה זכאי לכל תשלום גמלה במקרה שהוא הופך להיות סיעודי.

ומה לגבי ביטוח לאומי (קצבת סיעוד)?

ביטוח לאומי מציע גמלת סיעוד לכל תושב ישראל שעבר את גיל הפרישה (בתנאי שהפך לסיעודי כתושב ישראל ולאחר גיל הפרישה, אחרת יוכל רק להגיש תביעת נכות) ממשיך להתגורר בביתו ונדרשת עבורו עזרה של אדם אחר בביצוע פעולות יומיומיות או להשגחה על בטיחותו בבית, כמובן על פי תנאי זכאות הקבועים בחוק "ביטוח לאומי". מי שנמצא זכאי מקבל גמלת סיעוד בצורה של שירות וכשעות טיפול בפועל, תגמולים כספיים, או שילוב של השניים. ניתן להמיר את שעות הסיעוד לשירותים אחרים כגון: שירותי מכבסה, לחצן מצוקה ועוד. 

בנוסף קיים מבחן הכנסה, ובמידה והכנסותיהם של החולה הסיעודי ובן/בת זוגו גבוהות מהשכר הממוצע במשק, הזכאות לשעות הטיפול יורדת במחצית. אם ההכנסות גבוהות מפי 1.5 מהשכר הממוצע, לא יוכל החולה לקבל זכאות. 

כלומר, שימו לב שלא תמיד ניתן להסתמך לגמרי על ביטוח לאומי, שכן הגב שהוא מספק לחולים סיעודיים לא מספק ולא מכסה את כולם.

בסיכומו של דבר, ההחלטה לגבי ביטוח סיעוד מצריכה הרבה שיקול דעת ואיסוף מקדים של כלל העובדות, האלטרנטיבות והתנאים. ההיצע הרחב, ריבוי המסלולים, והשתנות תנאי ההטבות והפיצויים עשויים ליצור תמונת מצב מבלבלת ואף מתעתעת. בנושא משמעותי זה לא תרצו אלא את הטוב ביותר עבור עצמכם ועבור אהוביכם. אל תוותרו על מה שיכול בשעת משבר להתגלות כעוגן אמיתי, ומצד שני אל תתפשרו על תשלום חודשי מתמשך שעשוי להיות עלות כבדה ומיותרת.

מערכת

לקבלת מידע נוסף, עזרה או כל שאלה אחרת. מלאו פרטים בטופס

דילוג לתוכן