מבטלים ביטוח בקליק!

*השירות ניתן חינם

מה זה ביטוח משכנתא ?

ביטוח משכנתא – מה זה ולמה צריך את זה?

 

ההכנות בדרך לרכישת דירה יכולות להיות מתישות וכמעט אינסופיות, אחת המהותיות שבהן היא התהליך לקבלת משכנתא מהבנק, אלא אם כמובן יש לכם כבר את כל הכסף שנדרש לרכישת הדירה. המשכנתא אושרה? מזל טוב, אתם בדרך לדירה משלכם, רק אל תשכחו דבר חשוב מאוד – ביטוח משכנתא. אל דאגה, הבנק לא יעביר לכם את כספי המשכנתא מבלי לוודא שרכשתם ביטוח משכנתא. מדובר בביטוח חובה, אשר נועד להבטיח לבנק כיסוי מלא של סכום המשכנתא באחד משני המקרים הבאים:

  1. פטירה של אחד מלווי המשכנתא – אם אחד הלווים הולך חלילה לעולמו בטרם השלים את תשלומי המשכנתא, קיימת סכנה ממשית שהמשכנתא לא תשולם במלואה. על כן הביטוח כולל מרכיב של ביטוח חיים אשר מבטיח החזר מלא של תשלומי המשכנתא לבנק במקרה שכזה, בעבור החלק היחסי של נוטל המשכנתא (למשל, מחצית המשכנתא במקרה של פטירת אחד מבני הזוג).

  2. נזק מהותי למבנה – באם ייגרם נזק משמעותי לדירה שיוריד דרסטית את השווי שלה בשוק, אזי הבנק נותר ללא ערבונות שכל הכסף שהלווה (והריביות המכובדות) יוחזר לו בעתיד. על כן הביטוח כולל מרכיב של ביטוח מבנה אשר יחזיר את מלוא הסכום שנותר עבור תשלומי המשכנתא, במקרה של נזק משמעותי שכזה.

ניתן להוסיף כיסויים נוספים כגון ביטוח תכולה, אך זה כבר נתון לבחירתכם משום שאין בכך משמעות לכספי הבנק.

בחירת חברת ביטוח

בטרם תחליטו מהיכן לקחת את הביטוח, חשוב לבצע סקר שוק ולהבין מהן האפשרויות העומדות מולכם. הבנק יציע לכם לקחת ביטוח משכנתא דרכו, אך זו לא בהכרח האפשרות הכי טובה.

בדקו אילו עוד חברות ביטוח מציעות ביטוח משכנתא, השוו עלויות, אפשרויות לרכישת הרחבות לביטוח, ותנאים נוספים כגון גובה השתתפות עצמית וסוגי ביטוח (למשל, אם תרצו תוכלו להוסיף גם ביטוח תכולה).

חשוב לוודא שחברת הביטוח מציעה הפחתה של דמי הפרמיה במהלך השנים, זאת משום שעם השנים והמשך תשלום המשכנתא מדי חודש בחודשו, סכום המשכנתא שנשאר יקטן בהתאם.

החלפת חברת ביטוח

גם אם כבר יש לכם ביטוח משכנתא, ולאחר בדיקה התברר לכם שקיימים בשוק ביטוחים איכותיים יותר – אל דאגה. תמיד תוכלו לדאוג לביטול ביטוח משכנתא ורכישת ביטוח חדש בחברה אחרת. שימו לב! לפני ביטול ביטוח, דאגו לרכוש ביטוח משכנתא חלופי מחברת ביטוח אחרת, על מנת שהבנק יאשר את המהלך.

סיימתם לשלם את כל המשכנתא? בשעה טובה! אל תשכחו לדאוג לביטול ביטוח משכנתא, תוכלו להחליפו בביטוח חיים ובביטוח מבנה דירה סטנדרטיים.

אין מה לחשוש מבירוקרטיה ומהעמסת קשיים על ידי נציגי שירות, כאן באתר ביטול ביטוח תוכלו לבטל את הביטוח שלכם בקלות ובמהירות. כל שתצטרכו לעשות זה להיכנס לטופס דרך הקישור שנמצא ממש כאן בעמוד, למלא כמה פרטים אישיים ואת פרטי הפוליסה שברצונכם לבטל, להעלות צילום תעודת זהות ולחתום על גבי המסך, וזהו – חברת הביטוח מחויבת להוציא לפועל את הביטול בתוך 3 ימי עסקים.

דילוג לתוכן