מבטלים ביטוח בקליק!

*השירות ניתן חינם

מה זה ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' – מה זה ולמה צריך את זה?

בעת רכישת רכב, החוק בישראל מחייב לרכוש גם ביטוח חובה. קיימת אפשרות להוסיף עוד נדבכים לביטוח הרכב, שהינם ביטוחי רשות אבל נחשבים למומלצים ביותר: ביטוח מקיף וביטוח צד ג'.

ביטוח מקיף כולל כיסויים נגד נזקים לרכבו של הנהג ונגד אובדן טוטאלי (בשל תאונה, גניבה, שריפה וכדומה), והוא כולל בתוכו גם את ביטוח צד ג'. אבל מה זה ביטוח צד ג'? מה הוא כולל? ומה עושים אם נדרשים לביטול פוליסה?

ביטוח רשות – שחובה לרכוש

ביטוח צד ג' מכסה אתכם, הנהגים, במידה ופגעתם עם רכבכם במכונית אחרת או ברכוש. ללא ביטוח זה, תאלצו למצוא עצמכם חשופים לתביעות שעלולות להגיע לסכומים גבוהים ביותר, ואת הכל תצטרכו לשלם מכסכם האישי. לכן כדאי לא להקל ראש בהחלטה האם לרכוש את הביטוח הזה בנוסף לביטוח החובה. פגיעה באדם אחר, אגב, מכוסה כבר על ידי ביטוח החובה.

ניתן לרכוש ביטוח צד ג' בנפרד מביטוח מקיף, ולכן גם אם ויתרתם על רכישת ביטוח מקיף משום שרכבכם הינו ישן ומוערך בשווי נמוך מאוד, עדיין מומלץ מאוד להישאר מכוסים במקרים של פגיעות בצד ג'. זכרו – לא ניתן לחזות אם בבוא היום חלילה אתם או נהג אחר תפגעו בשוגג עם רכבכם ברכוש ותעמדו בפני תביעה בסכום גדול, אז אל תמהרו לוותר על הביטוח הזה שעשוי להציל אתכם מבור כלכלי.

בבואכם לרכוש את הביטוח בדקו מה חברות הביטוח מציעות, השוו מחירי פרמיות והשתתפות עצמית, בדקו אילו תנאים מוצעים לכם במסגרת הפוליסה (כמו תוספת של סיוע משפטי או שירותי גרירה) וכך הלאה.

ביטול ביטוח צד ג'

כאמור לעיל, לא מומלץ להישאר חשופים לתביעות צד ג' מפני נזקי רכב, כדאי לדאוג לכיסוי ביטוחי. אבל אם לאחר רכישת הביטוח החלטתם על ביטול פוליסה, או אם ערכתם סקר שוק והינכם מעוניינים לעבור לחברת ביטוח אחרת, אז נותר לכם לדאוג לביטול פוליסה באופן מהיר, נוח ובמינימום בירוקרטיה.

תוכלו להעביר את הבקשה לביטול דרך האתר שלנו, כל מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על הכפתור פה בדף, למלא כמה פרטים אישיים ואת פרטי הפוליסה שברצונכם לבטל, להעלות צילום תעודת זהות ולחתום על גבי המסך, וזהו – חברת הביטוח מחויבת להוציא לפועל את הביטול בתוך 3 ימי עסקים.

צד ג' – לא רק ברכב

ביטוח צד ג' אינו חלק רק מאפשרויות ביטוח הרכב, תוכלו למצוא זאת גם בביטוח דירה, המכסה נזקים שנגרמו לאנשים אחרים כתוצאה מביקור בדירתכם או מנזקים שדירתכם גרמה להם (כמו נזילת מים), וגם בביטוח מסחרי, המכסה למשל נזקים שונים שנגרמו ללקוחות ולספקים כתוצאה מתקלות בבית העסק שלכם. כך שכדאי לשקול בכובד ראש את האפשרויות הללו ולשמור עליכם מפני היתכנות של נזק כלכלי עצום בעתידכם.

דילוג לתוכן